MU ONLINE
Üye değilseniz sizi de MU ONLINE ın büyük TÜRK birlikteliğine davet ediyoruz. Oyun dan alacağınız tadı daha da büyütmek için yeni dostluklar kurabilirsiniz. Forumda acemi arkadaşlardan orta seviye ve uzman oyuncuların sorunlarına kadar kafanıza takılan bir çok soruya cevap bulabilirsiniz. İyi Eğlenceler Dileriz...
MU ONLINE
Üye değilseniz sizi de MU ONLINE ın büyük TÜRK birlikteliğine davet ediyoruz. Oyun dan alacağınız tadı daha da büyütmek için yeni dostluklar kurabilirsiniz. Forumda acemi arkadaşlardan orta seviye ve uzman oyuncuların sorunlarına kadar kafanıza takılan bir çok soruya cevap bulabilirsiniz. İyi Eğlenceler Dileriz...
MU ONLINE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MU ONLINE

Mu Online hakkında herşeyi bu forumda bulacaksınız.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  
Tüm WEBZEN server oyuncularına duyuru !!! WEBZEN serverlarında şu anda AFK kalanları oyun içinden BAN lıyorlar söylentisi dolaşmakta. Ortada net bir şey olmazasa da ateş olmayan yerden duman çıkmaz diyerek sizlere bu konuda dikkatli olmanız konusunda uyarıyoruz.
Aramızda bir köstebek ( hain ) var! DİKKAT !!! Bu hain kişinin belirgin olarak yaptığı rahatsızlık, guild içerisindeki arkadaşlardan, item isteyip, itemlarını çalmak üzerinedir. Bunu şu şekilde gerçekleştiriyor; Sizin sevip saydığınız bir arkadaşınızın ve ya abinizin oyundaki nick name ina yakın bir nick name li char açıp sizden item istiyor. Hemen getirecem ve ya basacam verecem ve ya satıp sana daha iyisini getirecem gibi sözlerle TÜRK arkadaşlarını kandırıyor. En son görüldüğü char isimleri Homeros12, Mehmedi26 dır. Size bu konuda dikkat etmenizi önerir, sadece tanıdığınız charlardan item alışverişi yapmanızı önemle rica ederiz. Bu benim yeni charım deyip gelen kişilere 2. kez düşünmeden lütfen item vermeyin. Öyle birşey gelirse başınıza benim tanıdığım char ile gel öyle verebilirim deyip geçin. Bilgilerinize... MUONLINE FORUM YÖNETİCİLERİ
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Kimler hatta?
Toplam 12 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 12 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Salı Ağus. 01, 2017 10:54 am tarihinde online oldu.
En son konular
» 2 Dynamic Server ile DigmuOnline Season 8 EP 3 Sizlerle.
Asıl sebep EmptyPerş. Şub. 02, 2017 6:21 pm tarafından digmu

» Kimse varmı ?
Asıl sebep EmptyCuma Kas. 20, 2015 11:15 am tarafından Neqative-X

» Oyunda özlediğiniz arkadaşlarınız?
Asıl sebep EmptyCuma Nis. 17, 2015 10:00 pm tarafından dedetorun

» helheim
Asıl sebep EmptyPerş. Eyl. 25, 2014 4:51 pm tarafından ultraking07

» Guild Alliance Nasıl Bozulur
Asıl sebep EmptyC.tesi Mayıs 10, 2014 9:01 pm tarafından mesuttkgz

» x99999999999 ArenaMu Season4 1.06A x999999999999
Asıl sebep EmptyPaz Nis. 06, 2014 6:14 pm tarafından blecart

» MUONLINE TURKEY+MUOLYMPOS 97D HARD SERVER 50 EXP
Asıl sebep EmptySalı Nis. 01, 2014 11:38 pm tarafından borali

» Satılık Mu Online Account
Asıl sebep EmptyPerş. Kas. 28, 2013 3:26 am tarafından emresahin

» VRATZA MU ONLİNE
Asıl sebep EmptyC.tesi Ekim 05, 2013 6:53 pm tarafından hamanoras

En iyi yollayıcılar
Homeros
Asıl sebep Vote_lcapAsıl sebep Voting_barAsıl sebep Vote_rcap 
Alfaqu
Kanuni
Nova_SM
CABBAR
King5106
BİLGE
Neqative-X
ExeLanSs
Alsancak
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Anket
Forumu yeterli buluyor musunuz?
Çok faydalı oluyor
Asıl sebep Vote_lcap73%Asıl sebep Vote_rcap
 73% [ 46 ]
Az faydalı oluyor
Asıl sebep Vote_lcap13%Asıl sebep Vote_rcap
 13% [ 8 ]
Pek faydalı olmuyor
Asıl sebep Vote_lcap14%Asıl sebep Vote_rcap
 14% [ 9 ]
Toplam Oylar : 63
Webzen 1 haziranda oyunu devir alıyor.
Sezon 4 hakkında bilgi edinildikçe foruma girilecektir. Sizlerde edindiğiniz sezon 4 ile ilgili bilgileri ve yenilikleri bizlerle paylaşın 100 forum başarı puanı kazanın.
Galeri
Asıl sebep Empty
Istatistikler
Toplam 588 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: nukert

Kullanıcılarımız toplam 3620 mesaj attılar bunda 838 konu
Anahtar-kelime

Asıl sebep

5 posters
YazarMesaj
Erlik
Noob
Noob

İtibar : 0
Başarı Puanı : 0

Asıl sebep Empty
MesajKonu: Asıl sebep   Asıl sebep EmptyC.tesi Nis. 05, 2008 6:19 pm

Türk Türk'ü yesin aç kalmasın;Türk Türk'ü s**sin g*te para vermesin.

Türklüğümüzü ve bağımsızlığımızı tehdit edecek birşey olmadıktan sonra Türkler bir arada toplanmazdı... Artık Türklüğünden utanç duyup, Türkçe harf kullanmakla kendini ezik sayan, kendini diğer milletlere göre aşağılık görüp, onları taklit etmeye çalışan, yabancıyı kendi ırkından üstün tutup, sömürgeyi kendi ayağı ile getirip, yarın bi gün başka devlet mandası olmak isteyen bir millet yolunda hızla ilerlerken böyle birşey beklemek pek yakışık kalmaz...
King5106
Forum Level 200/500
Forum Level 200/500
King5106

Erkek
Nereden : Heryerden Çıkabilir;)
İtibar : 1
Başarı Puanı : 102

Karakter Sayfası
Nick Name: King5106
Character: STR BK
Level:
Asıl sebep Left_bar_bleue196/400Asıl sebep Empty_bar_bleue  (196/400)

Asıl sebep Empty
MesajKonu: Geri: Asıl sebep   Asıl sebep EmptyC.tesi Nis. 05, 2008 8:24 pm

Dediklerini fazla okumadım ama üstünkörü söylüyorum üslubun berbat ötesi biz burda paylaşım yapıyoruz ve tek çatı altında birleşmekten kastımız online oyunlarda birlik oluşturmaktır. Türklüğünden utanç duyan zaten Türk değildir! Burası sanal alem kolayı nasılsa öyle yazar insanlar buna karışmak ne kadar doğrudur bilemiyorum! Sonuçta interneti her milletten insan kullanıyo ve bunların ortak benimsediği dil İngilizce topluma ayak uydurmak lazım! Arap'da Latin Alfabesi kullanıcak bilmem kimide aynısını yapıcak! Bu taklitçilik değil bir anlaşma biçimidir. "Türklüğümüzü ve bağımsızlığımızı tehdit edecek birşey olmadıktan sonra Türkler bir arada toplanmazdı..." demişsin bu bile Türklüğün asilliğidir! Başka milletlere baksana adamların burak bağımsızlığını daha nelerini tehdit ediyolar adamlar birlik olamıyo! Sen burda Türklerimi kötülüyosun çözüm mu arıyosun anlamadım! Neyse zaten o kadar da önemli değildi birleşmeyi beklemeyen beklemez ama yazdıkların gerçekten çok ayıp. Başta Türk adabına uymuyo! ;(
Alfaqu
Administrator
Administrator
Alfaqu

Erkek
Nereden : Mabet ~ istanbul ~ Turkiye
İtibar : 10
Başarı Puanı : 832

Asıl sebep Empty
MesajKonu: Geri: Asıl sebep   Asıl sebep EmptyC.tesi Nis. 05, 2008 10:56 pm

asıl meselenin Türklük ile bir alakası yok öyle olsa yurt dışındaki yabancılarla yaşayanlarda da sorun çıkar (gerçi bir kısmında çıkıyor ya neyse)

mesele paylaşmasını bilmemek ve fazlasını isterken başkasının hakkına göz koymakla başlıyor tabi birde karşıt yönü var kasıyorsun kasıyorsun biri geliyor ben yeniyim bana para ver diyor..

a) nezaket denilen bişi vardır "bana para ver" denmez.
"bana verebileceğin kadar paran varmı? " denir.

b) kimse kimseye istemediği bişi vermek zorunda değildir bunu isterkende verirkende bunun bilincinde olmak gerekir...
yani illa bana bişiler vericen mantığı olmadığı gibi veriğin itemi illa geri alıcaksın diye bir şeyde önceden konuşmadınsa yoktur... (tüh gitti bizim exe itemler:) )

c) Türkiyede güzel bir söz vardır herkez bilir ama kimse uygulamaz ... (başta ben ve hep elimde patlar bazı şeyler o yüzden Smile )
aza tamah etmeyen çoğu bulamaz... yani ille hile hurda ile kısa zamanda çok kazanacağınıza biraz daha uzun sürede azar azar daha çok kazanabilebilirsiniz.

sonuca gelince eksiklikler kısaca şunlardır

1) nezaket eksikliği (@@ guild chat ile de argo konuşmamaya çalışınız)

2) dilimizin farklı anlamlara gelen kelimeleri nedeni ile anlaşma zorluğu

(ör: bir arkadaşıma yürübe koç'um seni kim tutar dedim vay adi sen bana nasıl Kaliteli Or...pu Çocugu dersin dedi ) (insan yaşadıkça neler öğreniyor:) )

3) borç alacak konularında güvenilirlik (bu çok önemli birdefa sallar boş ver derseniz bundan sonra hep bu yola baş vurabileceğiniz olasılığı ortaya çıkar )
o yüzden pt deki arkadaşınız istemese bile zorla (share parasını) vericeksiniz..

4) birlikte yüksek hedeflere göz dikmek
ben guildimizin cs 'ye girebilecek kadar gelişmesini arzu ve umut ediyorum
neden biz diyer guildlere yamanmak zorunda kalalım onlar bize gelmek istesinler...

5) organizasyon eksikliği (bunu umarım gideriyoruzdur) bu konuda iddialı olup fikirleri olan herkeze kapımız açıktır

6) birde ferhat gibi tipler var... bunlardan uzak durmasını becerkmek lazım.. abiside farklı dert
noob itemleri paylaşıp iyi itemlerde kendine yontma mantığı hepimiz Türküz diyerek exe iteminize talip olma durumu istediğini alamayınca iftiralar atma ve afk charınızı avlamaya (1.5 ay sürdü) kalktığında kendisinin "hepimiz Türküz sözünü" hemen unutması ...(sadece item isterken hatırlıyor bu sözü zaten)

7) bu madde yahudi düşünüş tarzından bir alıntıdır ..
~ Ticaret öncelikle guild içinde yapılmalı ve guild jwl ve itemleri guild dışındaki insanlara gitmemelidir.. (phalanx gibi cs kazanan guildlerin de bu şekilde hareket ettiğini unutmayın)
~ guild içindeki ticaret dışına göre daha ucuz olmalıdır..
mesela dışarı jwl satarken 45m guild içinde 40m gibi (bir arkadaşımızın 5m kar etmesi bizi üzmemelidir)
~ ücretsiz item kullanımı ve kullanım sonunda iadesi (bununla ilgili bir yazım önceden vardı
(2 acc hazır bekliyor açılmış ve kullanıma hazır )
Erlik
Noob
Noob

Başarı Puanı : 0

Asıl sebep Empty
MesajKonu: Geri: Asıl sebep   Asıl sebep EmptyPaz Nis. 06, 2008 8:02 am

King5106 demiş ki:
Dediklerini fazla okumadım ama üstünkörü söylüyorum üslubun berbat ötesi biz burda paylaşım yapıyoruz ve tek çatı altında birleşmekten kastımız online oyunlarda birlik oluşturmaktır. Türklüğünden utanç duyan zaten Türk değildir! Burası sanal alem kolayı nasılsa öyle yazar insanlar buna karışmak ne kadar doğrudur bilemiyorum! Sonuçta interneti her milletten insan kullanıyo ve bunların ortak benimsediği dil İngilizce topluma ayak uydurmak lazım! Arap'da Latin Alfabesi kullanıcak bilmem kimide aynısını yapıcak! Bu taklitçilik değil bir anlaşma biçimidir. "Türklüğümüzü ve bağımsızlığımızı tehdit edecek birşey olmadıktan sonra Türkler bir arada toplanmazdı..." demişsin bu bile Türklüğün asilliğidir! Başka milletlere baksana adamların burak bağımsızlığını daha nelerini tehdit ediyolar adamlar birlik olamıyo! Sen burda Türklerimi kötülüyosun çözüm mu arıyosun anlamadım! Neyse zaten o kadar da önemli değildi birleşmeyi beklemeyen beklemez ama yazdıkların gerçekten çok ayıp. Başta Türk adabına uymuyo! ;(

Sadece gülüyorum... Türk dili yok olursa,Türklüğe dair herşey yok olur. Bak İskoçlara,İranlandalılara, orda yaşan diğer kavimlere, Roma İmparatorluğu burda ki kabilelerle başa çıkamadığı için,onların kültürlerini ve dillerini bozarak, aralarında ki birlikten koparmaya çalışmış ve başarmıştır. Şimdi ne Kelt dili ne bi İrlanda'nın dilini görebilirsin. İngilizce dediğin 4-5 dilin kırması 700yıllık geçmişi olan sama sapan bir dildir. Amerika eğer Arapça konuşuyor olsaydı şuanda dünya dili arapa olurdu.
Senin anlaşma biçimine gelelim, eskiden cankurtaran< ambulans, hekim< doktor, yüznumara,hela< tuvalet,WC, meclis< parlemento, millet vekili< parlementer'di. Ne oldu??? Anlaşmak için dilimizi yozlaştırıyoruz AMAN NE GÜZEL... Ve senin gibi anlaşma yanlısı insanlar sağolsun çok güzel anlaşacağız.

Alfaqu senin dediğine gelince;
Eskiden milletleri bir birine DİN bağlardı, müslüman kardeşim gel yardım edeyim,bir isteğin var mı vs.vs. Fakat Fransız İhtilalinden sonra insanlarda bir millet bilince ortaya çıktı ve artık milletler kendilerine bakmaya başladı. Şuandada sosyalist devletler bile millileşirken(Rusya, Küba)biz bununu kaybediyoruz her yönden... Eskiden ortaasyada yaşarken bi Türk'ün diğeri bir Türkü kazıkladığı nerede görülmüş? Bi Osmanlıda? (Son zamanları hariç çünkü orada zaten hasta adam pozisyonuna gelmiş ve sömürge oldugundan dolayı beraberliği bozulmuştur).
İster oyunda,ister hayatta fark etmez, sende bi birlik ve beraberlik bilinci yoksa hiç bir şekilde hiç biryerde bi birleşme olamaz.
Bu birleşme nasıl olur?
a) Çıkarcılık ile geçici süreliğine,tavsiye etmem
b) Milliyetçilik ile,dediğimiz Türk çatısı
c) Sosyalizm ile,insanlık çatısı

Eğer birleşmek amaç ise bir yerden ortak birşey tutmalıyız.( Konuyu lütfen dağıtmayın.)
Bi guild bi ortak amaçtır,fakat çok özneldir ve bizim Türklük çatısı görüşüne pek uymaz.
Yine dediğime dönersek, en kolay yol,emperyalist devletlerin bozuduğu milli beraberlik duygusunu tekrar kazanmaktır. ( Lütfen dağıtmayalım.)
King5106
Forum Level 200/500
Forum Level 200/500
King5106

Erkek
Nereden : Heryerden Çıkabilir;)
İtibar : 1
Başarı Puanı : 102

Karakter Sayfası
Nick Name: King5106
Character: STR BK
Level:
Asıl sebep Left_bar_bleue196/400Asıl sebep Empty_bar_bleue  (196/400)

Asıl sebep Empty
MesajKonu: Geri: Asıl sebep   Asıl sebep EmptyPaz Nis. 06, 2008 6:23 pm

sen gül gül benim için yazıda konuşmada her neyse önemli olan hitap tarzıdır! Hitabın berbatsa ben ne yapıyım böyle yazıyı! Wink Anlıyo musun?
Alfaqu
Administrator
Administrator
Alfaqu

Erkek
Nereden : Mabet ~ istanbul ~ Turkiye
İtibar : 10
Başarı Puanı : 832

Asıl sebep Empty
MesajKonu: Geri: Asıl sebep   Asıl sebep EmptyPtsi Nis. 07, 2008 1:11 am

bu oyundur ortak konu ve ortak payda oyunda başarılı olmaktır
ortak hareket etmenin gerekliliğini bilen kişilerden oluşan bir guild ancak "birlikten kuvvet doğar" sözüne inanan kişilerden oluşuyorsa işe yarar
yoksa ben 10 dk afk kaldığımda düşen jwl ı hiç ediyorsa nasıl birlik olabiliriz ?
veya saygı ve sevgi yerine sadece çıkar ilişkisi kurarsak nasıl guild oluruz

benim istediklerim yoksa çok kötü şeylermi ?
saygılı kişilerden birbirlerini kazıklamaya çalışman bir guild kurmak birlikte güçlenmek tabiki herkez aynı değildir farklı şekillerde hareket ederek farkı hızlarda gelişeceklerdir..

ama oyunun ortak kısımlarında (parti) birbirlerine kazık atmamalarını istemek kötü bişimi ?

ayrıca oyunla ilgili kısımlarda aşırı milliyetcilik ve siyasi bir takım konulara girmek istemiyorum zira herkezin farklı ideolojileri olabilir.
ör: ben laik olabilirim sen tayyibci ötekisi şeriyatcı bir diyeri ise sadece cüzdanını düşünüyor kim olursa fark etmez benim cüzdanı vurmasınlarda diyor olabilir.

gerçi Milliyetci ve lail sentezini tercih eden birisiyim ama guild içinde yabancıların olmasınıda isterim (özellikle eksiklerimizi kapatacak yabancılara hiçbir zaman hayır demem) ör: ee lazım ks için enerji mg lazım v.b.
sinanTurk
Noob
Noob
sinanTurk

Erkek
Nereden : Luleburgaz
Başarı Puanı : 7

Karakter Sayfası
Nick Name:
Character:
Level:
Asıl sebep Left_bar_bleue400/400Asıl sebep Empty_bar_bleue  (400/400)

Asıl sebep Empty
MesajKonu: Geri: Asıl sebep   Asıl sebep EmptyCuma Haz. 05, 2009 6:37 pm

Ya dostlar onemli olan basarmaktir kimin yaptiginin onemi yoktur/
ornegin arsenel takimi sanirsam bi ingiliz takimi diyor dunya ama ic yuzunde sanirsam tam atirlamiyorum hic ingiliz yoktur.bir kanalda gormustum bir zenci evet bir zenci ingilizlerle alakasi yok ama dedigi laf:
Bu kupayi ingiltereye vermek,kazandirmak istiyoruz

ozaman bende bunu boyle oldugunu anladim Buyuk insanlar yapanlari kucuk insanlar olaylari konusur derler bizim burada

Ilk olarak ben tum vtandaslarimizi severim tabi oyunda vatandaslarimiz iyi olmasini isterimde tamamiyle ice kapanmak olmaz yabancida olucaktir. Kndimizi kismamaliyiz

Birde anlam olayi vardir ornegin: siz arkinize item vermisinizdir al bunu kullan dersin ama burada bi dil yanilmasi vardir kulaln diyorsun geriver demiyosun ki Very Happy
gercek olan al bu itemi kullan dir sen ozamanki alinle geriverirsin lafini soylemekten cekinirsen adamda vermeye bilir. Cunku anlam bir yalandir bunu boyle daha iyi anlata bilirim
Ornegin komsunuz bahcede vs calisiyor sizde kolay gelsin dediniz ama cvp yok
Gercek sozunuze cvp gelmedigidir {o anki duruma gore adam sinirldiir duymaz vs sebeplerdendir bu genelde }
ama siz o cvp gelmemeye anlam yuklersiniz beni sevmez.bende onu sevmem gibi konusmucam dersiniz bi kisiyi kaybetmis olursunuz Sirf gercegi degilde anlami sectiigniz icindir bu

BU yuzden hersey dilde biter soguk nasil yoksa sebep ve anlamda yoktur
{soguk denilen dilin insanlarin uydurmasidir gercegi isi kaybidir sogugun Very Happy}

Bu yuzden dili iyi kullanmak bir isi yaparken cekinmemek gerekir bunlada kimse darilmayacak sizden itemmi istedi adas bak veriyorum ama geri alirim diceksin arkadas
yok demme ben cekinirim dersen adamda sana itemini vermez bide boyle bi cvp alirsin bana verirken kullan dedin geri ver demedinki Very Happy

Bu yuzden dobra dobra konusucagiz boylelikle gercegi bulucaz

Ya anlamlarla yasarsin yada gerceklerle....

Okuma zahmaeti gosterdiigniz icin tskkuler
sinanTurk
Noob
Noob
sinanTurk

Erkek
Nereden : Luleburgaz
Başarı Puanı : 7

Karakter Sayfası
Nick Name:
Character:
Level:
Asıl sebep Left_bar_bleue400/400Asıl sebep Empty_bar_bleue  (400/400)

Asıl sebep Empty
MesajKonu: Geri: Asıl sebep   Asıl sebep EmptyCuma Haz. 05, 2009 6:41 pm

Birde insanlarin davranislari yada yasami fikri dusuncesi irkla yada bi ulkede yasamakla alakasi yoktur tamamiyle kendine ve cevresine bbaglidir yani birine sen almansin vs vs sen yaramaz insansin dersek olmazz..

Hep masal hep masal... Tutturmusuz kimiz diye bence kimmiyiz tamamiyle islam dininde olmamiz yeterlidir.Cunku dinde bir yasam tarzidir bunu iyi yapanlar onun gerekliligi olan davranislari paylasmayi dunya malina deger vermemeyi bilir {buna itemlerde dahildir Very Happy} Bu yuzden onemli olan basarmaktir{ tabi bunu yaparken akkinla yapmak vs vs } a turkle yapmissin isini a baskasiyla...
Lee
Noob
Noob
Lee

Erkek
Nereden : adana
Başarı Puanı : 23

Asıl sebep Empty
MesajKonu: Geri: Asıl sebep   Asıl sebep EmptySalı Eyl. 17, 2013 12:36 pm

Arkadaslar tek bir çatı altında toplanılabilir. Nedir bu yabancı sevdası. 2007 yılından beridir açık olan bir Türk MuOnline Serveri var. Sizleri dinleyecek sorunlarınızı düzeltecek bir Admin var. Nedir bu yabancı sevdası. Bizde gidip yabancı serverlarda kasdık oynadık. Türk oldugumuz duyuldugu anda banlandık itildik hor görüldük. Bu gibi durumlara inat Türk oyununu açtık. 2007-2013 Tam 6 yıldır Online. Dosyalar Client vs vs deseniz herseyin en iyisi neden gelip Türkler olarak bir Türk serverinde oynamayı denemiyorsunuz. Gelin Türk ün Türkden başka dostu yok. Site Bu

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
İletişim: Skype= adminlee1
Facebook:[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Tüm MuOnline Sevdalısı kardeşlerimi bekliyorum.. Saygılar..

Asıl sebep
1 sayfadaki 1 sayfası